Blog Cesab Polska

Wózki widłowe boczne należą do kategorii wózków widłowych elektrycznych. Dzięki swojej budowie i niezwykłym umiejętnościom wykorzystuje się je głównie w operacjach związanych z wysokim unoszeniem. W poniższym artykule odpowiemy na pytania związane z tym typem urządzeń i przedstawimy najważniejsze informacje, które mogą być przydatne przed zakupem wózka widłowego bocznego.
Urządzenia, jakim jest sztaplarka elektryczna nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Tego typu wydajne urządzenia spotyka się praktycznie na każdym kroku i w każdym większym przedsiębiorstwie czy zakładzie pracy. Znacząco polepszają przebieg transportu bliskiego i wewnętrznego. Przed zakupem konkretnego modelu - warto jednak poświęcić chwilę na przeanalizowanie tego, jaki sprzęt będzie najlepszy.
Wózki magazynowe, jak sama nazwa wskazuje, bywają wykorzystywane najczęściej na terenach magazynów. Jednak z uwagi na duże zróżnicowanie sposobów składowania ładunków wyróżnia się kilka typów wózków, które określać można tym mianem. Czym są wózki magazynowe? Jak najlepiej dopasować je do charakteru prowadzonego przedsiębiorstwa? I ile kosztują? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury!
Na poprawny przebieg procesu magazynowania wpływ ma nie tylko wielkość magazynu, rodzaj składowania i wykorzystywane urządzenia transportu bliskiego, ale także poprawnie rozplanowane drogi transportowe. Jaką szerokość powinny mieć? Czy istnieją przepisy prawne mówiące o drogach transportowych? I jak sposób załadunku towarów może mieć wpływ na ich wytyczenie? To wszystko i wiele więcej w naszym artykule!
Jakie są najbardziej popularne rodzaje magazynów? Co ma wpływ na wybór sposobu magazynowania i gdzie najlepiej zlokalizować halę magazynową? Tego i wiele więcej dowiecie się z naszego artykułu!